среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 48
home Познати

ФОТО: Лидија Вукичевиќ негира дека ги корегирала градите, но овој детаљ ја издаде – разликата е очигледна!

ФОТО: Лидија Вукичевиќ негира дека ги корегирала градите, но овој детаљ ја издаде – разликата е очигледна!

Горда на фактот што јавноста ја перцепира на сличен начин како кога беше најпопуларна, таа прави сè за да ги негира годините што неминовно минуваат. Иако се фали со своите младешки гени и природната убавина на прагот на седмата деценија, српски ВИП дознава дека нејзиниот изглед нема многу врска со природата, бидејќи актерката е чест гостин во ординациите за ппластична хирургија.

Како што вели нејзината блиска пријателка, Лидија полека станува зависна од естетски интервенции и не прифаќа дека е повеќе баба, а помалку девојче.

Вукичевиќ призна дека имала повеќе процедури на лицето, како вбризгување ботокс во челото, но и усните.

Кога сфати дека поради се што направи на лицето, веќе не можеше да се насмее ниту како маж, застана, но на ред дојде нејзиниот стомак, кој отсекогаш и претставуваше огромен проблем, иако никој друг не го видел. Таа беше подложена на криолиполиза, односно разградување на маснотиите. Иако овој процес трае подолго, не и пречеше и се посвети да влезе во летото со рамен стомак како да има 20 години, вели нејзина пријателка.

И покрај јасните промени, не само на лицето, туку и на целото тело, се поставува прашањето дали некој ќе поверува во бајките на Лидија дека не направила операција на градите!

Ако би виделе само неколку кадри од филмот „Жикина династија “ каде славната Лилика игра пред Миша, ќе ви биде јасно дека операцијата се случила!