понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 33
home Познати

ФОТО: Легендарниот Кирк Даглас го прослави 103 роденден

ФОТО: Легендарниот Кирк Даглас го прослави 103 роденден

Легендата на светската кинематографија, актерот Кирк Даглас наполни 103 години. По повод овој јубилеј во семејниот дом на Дагласови била одржана роденденска забава.

Каква била атмсферата преку социјалните мрежи покажа неговиот внук, Камерон Даглас кој на Инстаграм објави неколку фотографии.

На една од објавените фотографии се гледа роденденската торта на Кирк, додека на последната е собрано речиси целото семејство и блиските пријатели.

Мајкл Даглас и неговата сопруга Кетрин Зета Џонс не присуствувале на роденденот, бидејќи во моментов се наоѓаат во Индија.

Најнови вести

Коронавирус