сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 47
home Познати

ФОТО: Ламбе Алабаковски доби син, откри кое име му го дал на својот втор наследник

ФОТО: Ламбе Алабаковски доби син, откри кое име му го дал на својот втор наследник

Некогашниот пејач Ламбе Алабаковски кој живее и работи во Америка, активен е на социјалните мрежи каде неговите фанови може да следат што се случува во неговиот приватен живот.

Сега тој откри дека добил и втор син со сопругата Магдалена. Тие веќе го имаат синот Михаил, а сега го добија и второто дете кое го крстијаДимитриј.

Ламбе убавата вест ја сподели на социјалните мрежи.

ЕУРО 2020

Македонија