петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 124
home Познати

ФОТО: Ксенија Карицина ја освои титулата „наубава мажена жена“

ФОТО: Ксенија Карицина ја освои титулата „наубава мажена жена“

Во Русија пред неколку дена се одржа натпревар во убавина на кој се најдоа неколку жени во обид да ја освојат титулата „наубава мажена жена“.

Во изборот победи Ксенија Карицина, која е сопруга на милијардерот Алексеј Шаповалов.

Сепак изгледа дека Русите негодуваат за овој избор.

-Вистина има тело како на божица, но лицето и е од силикони, па не знам во што гледаат мажите3 гласел еден од коментарите на социјалните мрежи.

Дали вие се согласувате со изборот?

Коронавирус