четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 36
home Познати

ФОТО: Криси Тајген го загуби бебето, објави трогателни слики од болница

ФОТО: Криси Тајген го загуби бебето, објави трогателни слики од болница

Манекенката Криси Тајген ја шокираше јавноста откако на социјалните мрежи објави дека го загубила бебето. Пред неколку дена таа беше примена во болница поради крварење кое траело повеќе од еден месец во текот на бременоста.

Криси објави фотографии на која е заедно со сопругот, музичарот Џон Леџенд и откри како се чувствуваат.

-Не успеавме да го запреме крварењето и да му ја дадеме на бебето течноста која му е потребна и покрај трансфузијата на крвта. Едноставно не беше доволно. Никогаш не одлучуваме како ќе се вика детето додека не се роди, односно пред да ја напуштиме болница, но од некоја причина ова момче во мојот стомак го нарековме Џек. Засекогаш ќе остане Џек. Џек силно се трудеше да биде дел од нашето семејство и засекогаш така ќе остане, напиша Криси.

Таа нагласи дека е благодарна што имаат две прекрасни деца Луна и Милеса, но е свесна дека не може секој ден да биде совршен.

-Во овие најтешки денови од нашите животи, ќе жалиме и плачеме, но ќе се прегрнеме најсилно и ќе се сакаме, така ќе поминеме низ ова, напиша манекенката.

 

View this post on Instagram

 

We are shocked and in the kind of deep pain you only hear about, the kind of pain we’ve never felt before. We were never able to stop the bleeding and give our baby the fluids he needed, despite bags and bags of blood transfusions. It just wasn’t enough. . . We never decide on our babies’ names until the last possible moment after they’re born, just before we leave the hospital. But we, for some reason, had started to call this little guy in my belly Jack. So he will always be Jack to us. Jack worked so hard to be a part of our little family, and he will be, forever. . . To our Jack – I’m so sorry that the first few moments of your life were met with so many complications, that we couldn’t give you the home you needed to survive. We will always love you. . . Thank you to everyone who has been sending us positive energy, thoughts and prayers. We feel all of your love and truly appreciate you. . . We are so grateful for the life we have, for our wonderful babies Luna and Miles, for all the amazing things we’ve been able to experience. But everyday can’t be full of sunshine. On this darkest of days, we will grieve, we will cry our eyes out. But we will hug and love each other harder and get through it.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on