петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Кралицата повторно сликана на пони во паркот во Виндзор

ФОТО: Кралицата повторно сликана на пони во паркот во Виндзор

Британската кралица Елизабета Втора беше сликана како јава пони во паркот во Виндзор. Taa e позната по својата љубов кон коњите.

Коњчето Балморал Ферн е старо 14 години, точно 80 години помалку од Нејзиното височество.

Кралицата, од воведувањето на мерките на изолација, живее на дворецот Виндзор, заедно со својот сопруг – принц Филип (98).

Оттаму таа неколкупати ѝ се обрати на нацијата, преку соопштенија или телевизиски обраќања.

Коронавирус