недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 43
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Познати

ФОТО: Кралицата Елизабета слави 93. роденден, но само еден од членовите не дојде на прославата

ФОТО: Кралицата Елизабета слави 93. роденден, но само еден од членовите не дојде на прославата

Кралицата Елизабета денеска слави роденден и полни 93. години.

Таа е најстар британски монарх со најголем стаж, а на роденденот на кралицата дошле сите членови на кралското семејство, освен снаата Меган.

Со тоа се вжештиле гласините кај британските медиуми и таблоиди дека се породила во тајност.