четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 111
home Познати

ФОТО: Конечно откриен дизајнот на венчаницата на Меган Маркл

ФОТО: Конечно откриен дизајнот на венчаницата на Меган Маркл

Иако доста се шпекулираше за дизајнерот кој ќе го осмисли изгледот на венчаницата, идната принцеза Меган Марклсвојата доверба му ја укажа на британскиот бренд „Ралф и Русо“.

Меган ќе носи рачно направена креација во која ќе дојде до олтарот во капелата Свети Џорџ пред 600 гости и милиони луѓе кои ќе ја гледаат венчавката на тв екраните.

Според извор близок до Меган, венчаницата ќе чини околу 100 илјади фунти.

-Звучи многу но ова е венчавката на годината, а за изработката на оваа венчавка потребно е да се вложат часови зашто скоро се се прави рачно, вели изворот.

Иако цената е превисока, таа нема да надмине вредноста на венчаницата на Кејт Мидлтон која изнесуваше нешто над 150 илјади фунти.