недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Познати

ФОТО: Кончита Вурст го шокираше светот со новиот изглед

Изведувачот на победничката песна на Евровозија 2014 драстично го промени изгледот.
ФОТО: Кончита Вурст го шокираше светот со новиот изглед

Кончита Вурст односно Томас Нојвирт, го шокираше светот кога пред четири години се појави во Австрија на изборот за песна за Евровизија.

На изгледот тогаш никој не остана рамнодушен, но сега Кончита одлучи драстично да го промени истиот и повторно да шокира.

Премиерно, новиот изглед Вурст го прикажа на хуманитарен бал во Виена, кој покренува фондови за ХИВ проекти.

За потсетување, Кончита на 16 април призна дека е ХИВ позитивна, а причина за признанието беше поранешниот партнер кој се закануваше дека оваа тајна ќе ја изнесе во јавноста.

Коронавирус