петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Познати

ФОТО: Кој ќе седи на местото на Лукас – ова е новиот член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ за кого Карлеуша вели дека е добар фраер

ФОТО: Кој ќе седи на местото на Лукас – ова е новиот член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ за кого Карлеуша вели дека е добар фраер

Саша Поповиќ на овој потег се одлучи воден од еден мотив – на гледачите да им пружи нешто досега невидено во „Ѕвездите на Гранд“.

На местото на фолк-пејачот Аца Лукас доаѓа рокенрол пејачот Ѓорѓе Николиќ, познат по уметничкото име Џорџе Давид.

-Добар фраер, екстремни интелигентен, талентиран, остар на јазик. Всушност, ќе видите, многу брзо стартуваме – рекла Јелена Карлеуша.