петок, 9. декември 2022. Вести денес: 120
home Познати

ФОТО: Кога таа ќе се појави стадион, повеќе на никој не му е интересно дербито од Европското првенство

ФОТО: Кога таа ќе се појави стадион, повеќе на никој не му е интересно дербито од Европското првенство

Атрактивната спортска новинарка од Чешка, Шарка Пекова предизвика вистинска еуфорија на стадионот „Пушкаш Арена“ на натпреварот помеѓу Франција и Португалија.

Пекова во последно време се повеќе и повеќе на популарност, бидејќи секојдневно на својот Инстаграм профил секојдневно објавува провокативни фотографии.

Инаку, таа е голем навивач на Баерн и Арсенал, а неодамна во едно интервју за руските медиум открила дека најголемиот сом и е да го запознае Кристијано Роналдо.

Затоа и навиваше за Португалија на натпреварот против триколорите кој што заврши со изедначен резултат 2:2, а во следната фаза поминаа и двете селекции. Меѓутоа, поголемиот број од присутните на стадионот гледаа токму во нејзе, а не мајсториите на Роналдо, Бензема или на Мбапе.

Во продолжение погледнете ги фотографиите од атрактивната спортска новинарка:

Qatar 2022