понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 11
home Познати

ФОТО: „Кога ќе бидам на нејзини години, сакам да изгледам како неа“

ФОТО: „Кога ќе бидам на нејзини години, сакам да изгледам како неа“

Италијанската манекенка Елизабет Каналис (41) со годините изгледа сè подобро. Иако зачекорила во петтата деценија, таа нема намера да забави и да се откаже од вежбањето.

Часовите напорен тренинг дефинитивно се гледаат на нејзиното тело. Додека уживала на јахтата со семејството и се бањала во море, папараците ја фотографирале, а фотографиите предизвикале вистинска бура на Интернет.

Таа гордо шетала во црно бикини со точки и не ја симнувала насмевката од лицето.

За нејзиниот изглед и совршено дефинирани стомачни мускули не престанува да се заборува, а позитивните коментари не стивнувале.

„Изгледа подобро и од многу помлади девојки, никогаш не би рекла дека има 41 година“, гласел еден од многубројните коментари.

„Кога ќе бидам на нејзини години, би сакала да изгледам барем приближно толку добро“, се надоврзал уште еден корисник на социјалната мрежа Инстаграм.

View this post on Instagram

#catamaransailing

A post shared by Elisabetta Canalis (@littlecrumb_) on

View this post on Instagram

?

A post shared by Elisabetta Canalis (@littlecrumb_) on

Коронавирус