петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Ќерките на Шабан за прв пат во јавноста по неговата смрт

ФОТО: Ќерките на Шабан за прв пат во јавноста по неговата смрт

Илда Шаулиќ по смртта на нејзиниот татко, пејачот Шабан Шаулиќ, се појави на еден јавен настан со сестрата Санела.

За овој настан Илда носела црно здолниште и црна јакна во комбинација со бела блуза.

Санела била облечена во црно – бело женско одело.

Кралот на народната музика почина во сообраќајна несреќа во Германија.

Коронавирус