четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 87
home Познати

ФОТО: Ќерката на Зорица Брунцлик се мажи за познатиот пејач- очекува и дете

ФОТО: Ќерката на Зорица Брунцлик се мажи за познатиот пејач- очекува и дете

Зорица Брунцлик открива дека нејзината ќерка Злата ќе му го каже „судбоносното ДА“ на пејачот Милош Вујановиќ овие денови.

Прослава ќе има дури откако ќе се породи.

 

View this post on Instagram

 

Bonnie and Clyde ❤️?? #slay #fabolous #lit #couplesgoals #tb

A post shared by Zlata Arandjelovic (@goldies.fashion) on

– „Младите ќе се регистрираат овие денови, а свадбата, односно црковната венчавка е планирана  во првата недела од месец септември, догодина. Јас сум возбудена поради тоаа што тие се вљубени“ – кажува Зорица.

Коронавирус