четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 85
home Познати

ФОТО: Ќерката на Принц и Роза е полуматурантка- македонскиот музичар објави фотографии

ФОТО: Ќерката на Принц и Роза е полуматурантка- македонскиот музичар објави фотографии

Ќерката на музичарот Александар Ристовски-Принц и модната дизајнерка Роза Трајческа, Стефанија, е полуматурантка. За полуматурата таа избрала црни панталони, црна проѕирна блуза со златни детали и црно-златни чевли. Слики од прославата на нејзината полуматура на „Фејсбук“ објави Принц и се пофали дека со сопругата имаат голем повод за славење.

„Имаме и није, дан речите полуматуранткана наша понављала“, напиша музичарот покрај сликите.