недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 36
home Познати

ФОТО: Ќерката на Пикси со омажи во необичен фустан

ФОТО: Ќерката на Пикси со омажи во необичен фустан

Ања Стојковиќ, вчера го изговори судбоносното „да“ на повеќегодишниот партнер, автомобилистот Хуго Валенте, со кого ја има ќеркичката Инди Роуз.

Тие вчера ја одржале својата венчавка, а како што дознава „Блиц“, на церемонија присуствувале семејствата и најблискиот круг на пријатели.

A post shared by Anja Stojkovic (@anja) on

Според информациите кои ги објавуваат српските медиуми, во април ќе биде направена голема свадба со „бајковита церемонија“, а во мај ги очекува црквена венчавка во Србија.

17.02.18 – Mr. & Mrs. Valente

A post shared by Anja Stojkovic (@anja) on

Ања за оваа прилика одбрала едноставен фустан кој ги привлекол погледите на присутните, коментираат српските медиуми.

4 month countdown!

A post shared by Anja Stojkovic (@anja) on

Најнови вести

Коронавирус