недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 47
home Познати

ФОТО: Ќерката на новинарката Драгана која се самоуби со потресна порака

ФОТО: Ќерката на новинарката Драгана која се самоуби со потресна порака

Смртта на српската новинарка Драгана Трипиќ ја запрепасти целата јавноста, а најтешко е за семејството на водителката.

Нејзината ќерка го нашла телото на мајка си, која најверојатно се обесила во станот.

Таа се огласи на социјалните мрежи за својата мајка.

– „Мама нека те чуваат ангелите, напиша ќерката на новинарката, Александра.

Александра на Драгана и ја подари внуката Софија, а новинарката често ги посетуваше во Норвешка каде живеат.

Коронавирус