понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 139
home Познати

ФОТО: Ќерката на Коки прослави роденден

ФОТО: Ќерката на Коки прослави роденден

Музичарот Николчо Јанков-Коки прослави роденден на својата ќерка Лара, која вчера наполни десет години. Коки објави фотографија од роденденската прослава со ќерката за која секогаш вели дека му е најголемата гордост.

„Најубавиот ден во животот ми е 26 мај. Утрото таа 2009 година животот ми подари божји благослов. Мојот крвоток, моја една и единствена, блескај во животот со посветеност, искреност, чесност и работи за да успееш. Среќна десетка Лара“, напиша на својот Фејсбук профил, поранешната сопруга на Коки Росана Јанков за ќерката.

Коронавирус