петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 155
home Познати

ФОТО: Ќе ви испаднат очите кога ќе ја видите сопругата на Матео Ковачиќ, Англичаните веќе ја прогласија за нивна фудбалска кралица (ФОТО)

ФОТО: Ќе ви испаднат очите кога ќе ја видите сопругата на Матео Ковачиќ, Англичаните веќе ја прогласија за нивна фудбалска кралица (ФОТО)

Новото засилување на Челси Матео Ковачиќ во Лондон пристигна со својата поубава половина – сопругата Изабел.

mi marido <3

A post shared by Izabel Kovačić (@izabelandrijanic) on

Таа постојано е со него, на сите големи натпревари, а секако и во Лондон ќе бидат заедно.

Дел од навивачите на „сините“ веќе напишаа коментари:

-Таа е нашата нова кралица.

??

A post shared by Izabel Kovačić (@izabelandrijanic) on

Дел од британските медиуми Изабел ја споредија со Шакира и со Бијонсе.