недела, 5. декември 2021. Вести денес: 95
home Познати

ФОТО: Киану Ривс ја донесе мајката на Оскарите, многумина помислија дека е дојден со девојката

ФОТО: Киану Ривс ја донесе мајката на Оскарите, многумина помислија дека е дојден со девојката

Актерот Киану Ривс на црвениот тепих на доделувањето на Оскар наградите се појави со својата мајка, дизајнерката Патриша Тејлор.

Оскарите не се првата манифестација на која познатиот актер се појавува со мајката, но многумина помислија дека негова придружничка е девојката Александра Грант која изгледа како да е постара од него.

Коронавирус