понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Познати

ФОТО: Кејт Мидлтон во сосема поинакво издание – вака изгледа уште послабо

ФОТО: Кејт Мидлтон во сосема поинакво издание – вака изгледа уште послабо

Кејт Мидлтон конечно излезе од официјалните фустани и костуми и облече нешто полежерно. За една од нејзините први есенски прошетки и посета на Mузејот за природна историја, таа се определи за бордо блуза и маслиново зелени панталони, а изгледот го заокружила со чанта од „Шанел“ и ретро чевли.

Но, бидејќи излегувањето од нејзините вообичаени костуми е голем чекор по себе, сепак, мора да напоменеме дека Кејт изгледа уште послаба. Секако, ова е помалку очигледно кога носи други модели, отколку во текот на летото кога носи фустани изработени од тенки материјали, но сепак целата фигура на војвотката од Кембриџ изгледа исклучително тенка.

Најнови вести

Локални избори 2021