недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 31
home Познати

ФОТО: Кејт Мидлтон и Вилијам му испратија писмо на обожавател од Германија, човекот доби и неочекувана слика

ФОТО: Кејт Мидлтон и Вилијам му испратија писмо на обожавател од Германија, човекот доби и неочекувана слика

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија досега невидена фотографија од нивниот најмлад син, принцот Луис.

Фотографијата сликана од Кејт во семејниот дом, била испратена до обожавател на кралското семејство во знак на благодарност за неговите убави желби за вториот роденден во април.

Обожавателот фотографијата која ја добил ја објавил на Инстаграм.

Сликата била испечатена на задната страна на писмото во кое Кејт и Вилијам му се заблагодаруваат за убавите зборови кон нивниот син.