петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Кејт Мидлтон и оддаде почит на Дајана, медиумите веднаш ја забележаа неверојатната сличност

ФОТО: Кејт Мидлтон и оддаде почит на Дајана, медиумите веднаш ја забележаа неверојатната сличност

Кејт Мидлтон на премиерата на новиот Џејмс Бонд филм и оддаде почит на принцезата Дајана и тоа со изброт на фустан.

Таа се појави на премиерата во фустан сличен на оној кој принцезата Дајана го носела на премирата на Џејмс Бонд во 1985 година.

Британските медиуми веднаш почнале да објавуваат за неверојатната сличност на фустаните на Кејт и Дајана.

Стилот на Мидлтон неретко се споредува со оној на принцезата Дајана, а војвотката од Кембриџ со секој детал и натаму покажува колку и се восхитува на починатата свекрва.

Коронавирус