среда, 28. јули 2021. Вести денес: 154
home Познати

ФОТО: Кејт и Вилијам објавија фотографија, Џорџ денес слави роденден

ФОТО: Кејт и Вилијам објавија фотографија, Џорџ денес слави роденден

Принцот Џорџ денеска го прославува осмиот роденден, а неговите родители принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија роденденска фотографија на официјалниот Инстаграм профил.

Третиот наследник во редот за британскиот трон се смее додека седи покрај автомобил, а полето зад него е полно со жолти цвеќиња.

Фотографијата е слика од Кејт Мидлтон на почеток од месецов, а на Инстаграм има над 1 милион лајкови.

Коронавирус