сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 24
home Познати

ФОТО: Кејт и Меган воодушевија со своите стајлинзи на божиќна миса

ФОТО: Кејт и Меган воодушевија со своите стајлинзи на божиќна миса

Британското кралско семејство присуствуваше на божиќна миса во црквата Св. Марија Магдалена во Сандригам, Норфолк.

Војвотките Кејт и Меган ги придружуваа принцовите Вилијам и Хари, додека покрај нив чекореше принцот Чарлс.

И двете војвотки избраа монохроматски стајлинзи па ги воодушевија сите.

Најнови вести