вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

(ФОТО) Катарина Ивановска без грам шминка

(ФОТО) Катарина Ивановска без грам шминка

Восхитува секако! Свесна е за својата убавина и не се кити со лажна скромност

Секако е убава, и бремена и на плажа и облечена и на модна писта… Нашиот топ модел Катарина Ивановска не се срами да го покаже своето лице без шминка. Со тоа сака да даде до знаење дека никој не е совршен но и дека природната убавина треба да се негува. Без црвенило, пудра и кармин изгледа преубаво, дури и помладо.

Таа е една од ретките кај нас која нема проблем да се прикаже себе си во поинакво светло, онаква каква што вистински е.

Извор: maskimagazin.faktor.mk

Коронавирус