среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 123
home Познати

ФОТО: Карлеуша не се појави на судењето, а Цеца пред судот ја дочека изненадување

ФОТО: Карлеуша не се појави на судењето, а Цеца пред судот ја дочека изненадување

Пејачката Светлана Цеца ражнатовиќ денес се појави во Првиот основен суд на Нов Белград поради судењето со Јелена Карлеуша.

Цеца во судот се појави со својот адвокат, а освен бројните новинарски екипи ја дочекаа и нејзини фанови.

Плишените играчки во нивните раце беа наменети за фолк дивата, а на црвеното срце пишуваше: Te сакам! По судењето пејачката излезе во придружба на адвокатот и не сакала ништо да коментира.

Судењето траело 15 минути, а таа насмеана се фотографираше со фановите.

Следното судење е закажано за 17-ти јануари.

Локални избори 2021