четврток, 24. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Калиопи со честитка за Божиќ – „Бидете среќни и исполнети со надеж“

ФОТО: Калиопи со честитка за Божиќ – „Бидете среќни и исполнети со надеж“

Поради коронавирусот многу македонски пејачи останаа без своите музички ангажмани, но слободното време го користат квалитетно во своите домови уживајќи со најблиските.

Повеќе познати личности на социјалните мрежи објавија и фотографии преку кои покажаа како ги украсила домовите за празниците.

Една од нив е и поп-дивата Калиопи, која преку фотографија го честиташе и католичкиот Божиќ.

„Опи ви го честита Божиќ! Бидете среќни и исполнети со надеж“, напиша Калиопи во опис на фотографиите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Најнови вести

Коронавирус