понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Познати

ФОТО: Како изгледа денес заводникот од „Касандра“?

Срцекршачот во 1997 година беше во врска и со 17 години помладата Шакира. Нивната романса Шакира ја обелоденила при едно ТВ гостување во тој период.
ФОТО: Како изгледа денес заводникот од „Касандра“?

Неговото име е Освалдо Риос Алонсо. Денес има 57 години и во серијата „Касандра“ стекна светска слава. Зад себе има долги години актерска кариера, појавувања во повеќе од 20 теленовели, но и живот исполнет со скандали.

Многу врски, бракови и контроверзии се врзуваат со неговото име.

Срцекршачот во 1997 година беше во врска и со 17 години помладата Шакира. Нивната романса Шакира ја обелоденила при едно ТВ гостување во тој период.

Зад себе тој има три брака и тоа со актерки.

??Sábado de cartoons y Café en la cama con tu hijo… Pricelesssssss!??

A post shared by ?ACTOR & Cinema-TV Producer?? (@osvaldoriosalonso) on

“Reflejos de Luna llena”…????

A post shared by ?ACTOR & Cinema-TV Producer?? (@osvaldoriosalonso) on

Најнови вести

Коронавирус