недела, 24. септември 2023. Вести денес: 24
home Познати

ФОТО: Како денеска изгледа малиот Миша од култната „Жикина династија“?

ФОТО: Како денеска изгледа малиот Миша од култната „Жикина династија“?

Филмот „Жикина династија“ во време на празниците често се репризира, а иако сте го гледале многу пати, репликите кои ги изговараат главните јунаци никогаш нема да престанат да ни бидат сметшни.

Улогата на Мишо Павловиќ ја играа тројца актери, а прв меѓу нив беше Михаило Јевтиќ, кој денеска изгледа потполно поинаку.

По него во таа улога се најдоа Борис Миливојевиќ и Никола Којо, а Михаило денеска има 42 години, уште се занимава со глума, но и со музика и изработка на веб апликации и сајтови.

Една од највпечатливите сцени од филмот е кога малиот Миша рецитира песна од Жак Превер „Градина“, а како тоа изгледаше, погледнете ја снимката: