понеделник, 19. април 2021. Вести денес: 176
home Познати

ФОТО: Јана Стојановска го покажа синчето

ФОТО: Јана Стојановска го покажа синчето

Младата македонска актерка Јана Стојановска во септември првпат се оствари во улогата на мајка, кога на свет го донесе синчето Ненад.

Јана, се породи во седмиот месец од бременоста, кога престојувала во Романија каде што нејзиниот сопруг, Андрија Бојиќ бил ангажиран за кошаркарски клуб.

Јана на своето синче му го даде името Ненад, по нејзиниот починат татко, aктерската легенда Ненад Стојановски.

Актерката периодов ужива во мајчините денови и во новогодишните празници кои и се исполнети со малиот Ненад.

Коронавирус