петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Ја зема на 23 години – Kако сега изгледа поранешната сопруга на Жељко Јоксимовиќ

ФОТО: Ја зема на 23 години – Kако сега изгледа поранешната сопруга на Жељко Јоксимовиќ

Популарниот српски пејач сега е во брак со водителката Јована, но пред нејзе Жељко Јоксимовиќ имаше уште една сопруга со која ја има ќерката Мина.

Поранешната сопруга се вика Весна, а Жељко со неа стапи во брак на свои 23 години. Со својата долга црна коса и црни очи може да се каже дека и таа како и сегашната жена на пејачот, изгледа одлично.

Kако што јавија српските медиуми, пејачот пред две години побарал од Српската православна црква да му го поништи првиот брак за да може на вечна љубов да и се заколне на Јована.

Коронавирус