петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Излезе од дома по половина година, ѕвездата на „Пријатели“ непрепознатлива

ФОТО: Излезе од дома по половина година, ѕвездата на „Пријатели“ непрепознатлива

Ѕвездата на серијата „Пријатели“, Метју Пери (50) забележан е во јавноста по шест месеци, а неговиот изглед ретко кого остави рамнодушен.

Пери, кој во серијата ја играше улогата на Чендлер, изледал уморно и во полошо издание од последните негови објави на Инстаграм.

Актерот кој долго се бореше со алкохолизмот, беше искрен и отворено говореше за својата зависнот, поради која двапати заврши на рехабилитација за време на снимањето на хит серијата. По несреќата која ја доживеа на скијање во деведесетите, тој стана зависен од лекови против болки, од кои се лекувал во 1997 година.

Најнови вести

Коронавирус