понеделник, 17. јуни 2019. Вести денес: 79
home Познати

ФОТО: Ист како татко му – ова е вонбрачниот син на Хари Мата Хари кој се ожени минатата година

ФОТО: Ист како татко му – ова е вонбрачниот син на Хари Мата Хари кој се ожени минатата година

Босанскиот пејач Хари Варешановиќ, основач на групата „Хари Мата Хари“, минатата го ожени својот вонбрачен син.

Станува збор за 26-годишниот Мак и неговата девојка Ружа Недиќ кои се венчаа во Сараево во кругот на најблиското семејство и пријателите.

Хари со првата сопруга Аида има син и ќерка, но се разведоа откако се дозна дека го има вонбрачниот син Мек.

Во 2010 година, Хари се прежени со Јасминка Иштук.