понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 141
home Познати

ФОТО: Илиевски вчера беше пронајден мртов во својот автомобил, а пред пет дена имал голем повод за славење

ФОТО: Илиевски вчера беше пронајден мртов во својот автомобил, а пред пет дена имал голем повод за славење

Најпознатиот рокер во Македонија Влатко Илиевски вчеравечер беше пронајден мртов во својот автомобил во Скопје.

Илиевски на македонската јавност и беше познат по многубројните хитови, а ќе биде запаметен и по претставувањето на Македонија на Евровизија во 2011 година со песната „Русинка“.

Инаку Илиевски пред неколку денови го прослави својот 33 роденден, а по тој повод со пријателите на Фејсбук објавил и фотографија, погледнете.

loading...

Најнови вести