петок, 6. декември 2019. Вести денес: 85
home Познати

ФОТО: Игор Џамбазов слави роденден- првиот подарок го доби од своите внуци

ФОТО: Игор Џамбазов слави роденден- првиот подарок го доби од своите внуци

Актерот Игор Џамбазов денеска кога го прославува својот 56-ти родендени.

По тој повод тој се закити со титулата доживотен „најдобар чичко на светот“.

Ова „признание“ го доби од неговите внуци Марија Прличкова и Емил Нешовски.

Најнови вести