сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Познати

ФОТО: Игор Џамбазов носталгичен по неа – „Ми недостигаш“

ФОТО: Игор Џамбазов носталгичен по неа – „Ми недостигаш“

Иако заврши и третата сезона од македонската серија„Препав“, во која актерот Игор Џамбазов го глуми ликот Миле Бузалевски, сепак и понатаму продолжува интересот за серијата.

Се чини дека носталгичен по серијата е и Игор, па објави фотографија од својата колешка Јана Маринова, која во серијата се вика Преслава.

„Ми недостигаш Преславче“, напиша Игор во опис на фотографијата која ја објави.

 

View this post on Instagram

 

I miss you Преславче…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Коронавирус