среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

ФОТО: И зборуваа дека е дебела, денес е прогласена за најсекси жена во светот

ФОТО: И зборуваа дека е дебела, денес е прогласена за најсекси жена во светот

Актерката и манекенка Кејт Аптон е прогласена за најсекси жена на светот.

Според изборот на магазинот „Максим“, Кејт е најсексапилна жена во светот. Манекенката истакнува дека за оваа ласкава титула е заслужен долгогодишниот труд и напорна работа.

Убавата манекенка наведува дека во раното детство не размислувала дека ќе се занимава со манекенство и дека ќе влезе во светот на славните.

Прв пат на јавната сцена се појавила во 2010 година, кога работела на ревијата „Dooney&Bourke“.

Кејт Аптон пред неколку години беше осудена од страна на своите колеги, исклучиво поради тоа што според нив не била доволно слаба.

-Ми беше тешко на почетокот, бидејќи луѓето ми зборуваа дека сум дебела. Меѓутоа за да имате вакво тело мора да вежбате и да се храните здраво, објаснила Кејт на која поради вишокот килограми и е забранет пристап во модната линија „Викторија Сикрет“.