недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 77
home Познати

ФОТО: И со маска изгледа извонредно – Кејт Мидлтон воодушевува во божиќна модна комбинација

ФОТО: И со маска изгледа извонредно – Кејт Мидлтон воодушевува во божиќна модна комбинација

Пред божиќниот дух завладеа повторно во светот и покрај пандемијата со коронавирусот. Па така, принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон традиционално ја започнаа нивната тридневна прошетка околу Велика Британија.

За таа цел, тие најпрво ги посетија вработените во локалниот транспорт, а по тој повод, војвотката воодушеви со нејзината елегатна модна комбинација. И покрај тоа што ја носи задолжителна маска на лицето, Кејт изгледа едноставно извонредно!

Коронавирус