понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

ФОТО: И Кери Бредшо би размислила дали ќе го облече ова, Сара Џесика Паркер во ново модно издание

ФОТО: И Кери Бредшо би размислила дали ќе го облече ова, Сара Џесика Паркер во ново модно издание

Сара Џесика Паркер неодамна откри дека никогаш не ѝ се допаѓал стилот на Кери Бредшо, ликот кој ја прослави.

51-годишната актерка се прослави со улогата на писателката Кери Бредшо во ТВ серијата “Сексот и градот”.

И додека за модната комбинација на славната Њујорчанка на сетот била заслужна генијалната стилистка Патриша Филд која тогаш покрена вистинска модна револуција и во приватниот живот Сара Џесика “собрала” бројни стилски трикови од славниот лик.

Со тоа, русокосата актерка честопати знае да го спои неспоивото и сепак да изгледа одлично, а Паркер има и своја колекција на чевли кои наликуваат на оние кои Бредшо ги носеше со години.

Но, пред неколку недели, Сара ги изненади своите обожаватели со изјавата дека никогаш не ѝ се допаѓал стилот на Кери Бредшо.

Но, многумина не би се согласиле со тоа бидејќи во последното издание во кое таа се појавила, Сара повторно го заживеала ликот на Кери Бредшо.

Коронавирус