среда, 15. јули 2020. Вести денес: 130
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 11 часот: 11,90%, гласале 215,931 граѓани

home Познати

ФОТО: И Цеца го чекаше Путин

ФОТО: И Цеца го чекаше Путин

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска е во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Околу 16 часот на плоштадот кај хотелот „Москва“ се собра голем број на граѓани од цела Србија, кои во знак на поддршка потоа пристигнале пред храмот „Свети Сава“, кој Путин исто така попладнево го посети.

Кај храмот, измеѓу останатите, се појавила и пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ, која дошла да го поздрави Путин.