среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 132
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Познати

ФОТО: Хрватскиот репрезентативец се жени утре, еве како се опушта пред свадбата неговата вереница

ФОТО: Хрватскиот репрезентативец се жени утре, еве како се опушта пред свадбата неговата вереница

Откако со вереникот Ведран Ќорлука присуствуваа на разни прослави по повод вицешампионското место на хрватската репрезентација на Мундијалот, на пејачката Франка Балетиќ и треба мало опуштање пред нивната свадба која е закажана за викендов.

Убавата пејачка која ја претставуваше Хрватска на годишениот Евросонг, замина во родниот Рабац.

-Најпосле мир во ова лудило. Море, ти благодарам, напиша Франка објавувајќи фотографија.

По опуштањето следувала забава со пријателките.

Фудбалерот и пејачката ќе стапат во брак по шест години врска, а свадбената прослава ќе се одржи во познатата вила во која се венчале и Нина Бадриќ и Северина.

Имотот на кој се наоѓа вилата се простира на 120.000 метри квадратни, а е опкружен со медитеранска вегетација, маслинки и виноград. Изградена е од истарски бел камен, а нејзината вредност се проценува на над 28 милиони хрватски куни.

Најнови вести

Коронавирус