петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

ФОТО: Холивудската легенда Кирк Даглас „уловен“ како им подарува училиштен прибор на дечиња од Егејска Македонија (ФОТО)

ФОТО: Холивудската легенда Кирк Даглас „уловен“ како им подарува училиштен прибор на дечиња од Егејска Македонија (ФОТО)

Македонската обединета дијаспора на својот Твитер профил на несекојдневен начин и со фотографија од далечната 1947-та година се прости од холивудската легенда Кирк Даглас.

Имено тој бил фотографиран околу 1947-та година како подарува училиштен прибор на дечиња во Егејска Македонија.

– Холивудската легенда Кирк Даглас сликан околу 1947 година каде поклонува училишен прибор на дечиња во Егејска Македонија. Бог да го прости Кирк Даглас!, стои во нивниот пост на Твитер.

Коронавирус