сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 81
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

ФОТО: Холивудска актер на 60 години стана татко

ФОТО: Холивудска актер на 60 години стана татко

Холивудската ѕвезда, 60-годишниот актер Алек Болдвин и неговата 26-години помлада сопруга, Хилари по четврти пат станаа добија дете.

Веста за бебето ја соопштија на социјалната мрежа Инстаграм.

„Одиме повторно“, се пошегува актерот под фотографијата, која е направена во болница, додека Хилари открила дека станува збор за машко дете и оти неговата тежина е 3 килограми и 600 грама.

 

Here we go again! #BaldwinitosEverywhere

A post shared by Alec Baldwin (@iamabfalecbaldwin) on

Болдвин веќе има и 22-годиша ќерка, Ајрленд која ја доби од бракот со Ким Бесинџер.

 

Happy Mother’s Day…

A post shared by Alec Baldwin (@iamabfalecbaldwin) on

Коронавирус