среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Го знаеме како Талат од Џепчиште- актерот непрепознатлив во реалноста

ФОТО: Го знаеме како Талат од Џепчиште- актерот непрепознатлив во реалноста

Сите го знаат како Талат од Џепчиште во Преспав, а тетовскиот актер сосема непрепознатлив во реалноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on

Дритон е активен корисник на социјалните мрежи каде постојано има нови следбеници и обожаватели и објавува фотки. Дритон и навистина потекнува од Тетово, неговиот татко работи со слаткарница, а пак тој освен актерството ги сака сите гранки од уметноста.

 

View this post on Instagram

 

#proffesional #moustache

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on

 

View this post on Instagram

 

@movember

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on

Извор: Вистина.мк

Коронавирус