четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Го напушти спортот и стана актерка во филмови за возрасни, а сега повторно се враќа во светот на авто-мото трките

ФОТО: Го напушти спортот и стана актерка во филмови за возрасни, а сега повторно се враќа во светот на авто-мото трките

Австралјанката Рене Грејси која своевремено го напушти авто-мото спортот и стана актерка во филмови за возрасни, одлучила повторно да се врати во светот на спортот.

Рене се натпреваруваше во „В8“ шампионатот на супер автомобили, но поради слабата заработувачка се решила да се „префрли“ во индустријата на филмови за возрасни, каде што неделно заработувала дури по 20.000 долари.

Таа заработка сега сакам да ја вложам за врќање на стазите.

-Сега финансиски сум безбедна и можам да се натпреварувам. Сега без грижи можам да се натпреварувам и да не се мислам што ќе се случи доколку го удрам автомобилот. Имам свој буџети нема да зависам од спонзори, рекла Рене Грејси и додала дека можеби ќе добие забрана за настапување поради актуелната работа.

-Не верувам дека ќе одам толку далеку за да ми забранат да се натпреварувам.

На прашањето дали ќе остане во порно индустријата, таа рекла:

-Нормално, нема да се откажам. Тоа ми носи одлична заработка.

Најнови вести

Коронавирус