четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 193
home Познати

ФОТО: Го криеше стомачето но залудно – Убавата Шехерезад е бремена

ФОТО: Го криеше стомачето но залудно – Убавата Шехерезад е бремена

Познатиот туски пар кој го гледавме во мега популарната „1001 ноќ”, како и „Далеку од дома” на Сител, Бергурзар Корел и Халид Ергенч има голема причина да слави.

Фотографирани се од турските фотографи на роденден кај своја колешка, каде Бергурзар постојано го криела стомачето, а турските медиуми велат дека е бремена и дека парот го чека второто дете.

Халид не сакал да коментира на таа тема и само кажал дека супер поминале на роденденот.

Парот веќе го има синчето Кан.

Коронавирус