вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Нејзиниот маж доаѓа во Премиер лигата, ама таа е главен хит кај фановите

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Нејзиниот маж доаѓа во Премиер лигата, ама таа е главен хит кај фановите

Сол Бамба со својот Кардиф се пласираше во Премиер лигата, а неговата сопруга веднаш стана ѕвезда на англиските медиуми. Со своите коментари, а со фотографиите ги воодушеви фановите.

Ух, сега сум сопруга на играч од Премиер лига, зар ќе мора да се шминкам за да одам на пазарење, се прашува сопругата на дефанзивецот на Кардиф, Сол Бамба, Клои, откако нејзиниот сакан со Кардиф обезбеди пласман во Премиер лигата.

Се пошегува дека англиските медиуми ја нарекува „гламурозната Клои“ и ги воодушеви сите кои ја следат на социјалните мрежи. А оние кои досега не ја следеле, откако нејзините фотографии излегоа во медиумите брзо го посетија Инстаграм профилот на девојката. И не зажалија затоа што Клои пред се е духовита и забавна, а не се на одмет ниту нејзините разголени фотографии, с о кои ги чести следачите на Инстаграм.

Feeling blue? Nah, not me ?☺

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

Е тоа е правата сопруга на фудбалер на Кардиф, скромна, напиша еден од обожавателите на нејзината објава на Твитер.

А господинот Бамба е одличен стопер, член на тимот на сезоната во Чемпионшип и еден од столбовите на одбрана на Кардиф, човек кој покрај Клои, има време да размислува и за фудбалот.

Trophy Wifing ? ? ?

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

-Уживаме, го славиме пласманот во Премиер лигата, едвај чекам да почне следната сезона. Но засега сакаме да уживаме, кажа Сол, а вие уште малку уживајте во фотографиите од неговата девојка, за која оваа година зборуваат како во Кардиф така и низ цела Англија.

Overly excited for #Summer2017 ?☀

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

Happy anniversary to My Love ❤

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

#TBT ??

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

New shades… who dis? #vivalasvegas ?

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

Summer summer summer tiiiiiiiiiime

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

Le standard balcony shot ? #IbizaBaby

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

IBIZA THOOOOO

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

?

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

As my good friend Zara says…. Believe in your Selfie ✨?

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

Happy birthday to my sun, my moon and all my stars ❤

A post shared by Chloë Elizabeth (@cebamba) on

Коронавирус