понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 145
home Познати

ФОТО: Фудбалерот и подготви вистинско изненадување на Катарина Грујиќ, пејачката кажа „ДА“

ФОТО: Фудбалерот и подготви вистинско изненадување на Катарина Грујиќ, пејачката кажа „ДА“

Фудбалерот Марко Гобељиќ вчера ја запроси српската пејачка Катарина Грујиќ, а пејачката се пофали на социјалните мрежи и покажа како изгледа вереничкиот прстен.

Гобељиќ организирал вечера во локалот каде пејачката пред неколку дена го прослави својот 29 роденден. Кога пристигнале, во ресторанот ги чекале семејството и пријателите.

Како што јавуваат српските медиуми, се било украсено, а фудбалерот клекнал пред Катарина и ја побарал за жена, на што таа му рекла „да“.

Парот кој е повеќе од една година заедно, добил аплауз и бројни честитки од присутните.

Најнови вести

Коронавирус