понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 121
home Познати

ФОТО: Фудбалерот Бабунски стана татко

ФОТО: Фудбалерот Бабунски стана татко

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски стана татко. Тој на социјалните мрежи објави слика од синот, направедна веднаш по раѓањето, и откри на бебето му го дале името Лиам.

„Нашиот втор син Лиам се роди денес и донесе неизмерна среќа и љубов во нашето семејство. Благодарни сме и благословени со неговото раѓање“, напиша тој.

Коронавирус